Zima w mieście

Akcja „Zima w mieście” w tym roku prowadzona była równolegle przez nasze spółdzielcze placówki w terminie 15.01.2018 do 26.01.2018 r.
W akcji uczestniczyło ogółem 553 dzieci w wieku 7 – 12 lat.
Akcja prowadzona była przez SDK „Lira” , SDK „Jowisz”, Klub „Junona” i Klub „Podgrodzie”. Wszyscy uczestnicy korzystali z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na podstawie kart przewozowych otrzymanych z Urzędu Dzielnicy Targówek.
Koszty obiadów uczestnicy pokrywali sami, w wysokości 7 zł za obiad w szkole Podstawowej Nr 285. Oprócz codziennych zajęć w klubach tj. gier i zabaw świetlicowych, rozgrywek w ping – ponga i piłkarzyków, zajęć plastycznych i innych zrealizowany był ciekawy i bogaty program zimowego wypoczynku przygotowany i sfinansowany przez Zarząd SM „Bródno”. Uczestnicy uczęszczali do kina, na plac zabaw HULA-KULA, wyjechali na wycieczkę autokarową na Rancho Bena. Każda placówka mogła nieodpłatnie skorzystać z basenu Polonez.
Uczestnicy akcji korzystali również z basenu Muszelka, byli na wycieczce w ZOO, uczestniczyli w przedstawieniu Teatru Lalkowego Baj pt. „Emil z Lonnebergi” z warsztatami po przedstawieniu, odbyli wycieczkę na Stadion Narodowy na wystawę Klocków Lego pt. „Inwazja gigantów”.

Na zakończenie akcji zorganizowano bal przebierańców w SDK „Jowisz” z konkursami, grami, zabawami oraz poczęstunkiem. Na zakończenie balu karnawałowego dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu Teatru Urwis z Krakowa pt.” Morska przygoda”.