Klub Radnych "Mieszkańcy Bródna - Targówka - Zacisza"
Rada Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

Skład Klubu: Funkcje pełnione
w Radzie Dzielnicy Targówek
m.st.Warszawy
 
Przewodniczący:  Andrzej Gapys  
 • Komisja Budżetu i Finansów
 • Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
 • Komisja Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska
 • Komisja Sportu i Rekreacji
Członkowie:    Jacek Duczman
 
 • Komisja Bezpieczeństwa, Zdrowia i Inicjatyw lokalnych
 • Komisja Edukacji
 • Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
 • Komisja Mieszkaniowa
 Zbigniew Poczesny  
 • Komisja Budżetu i Finansów
 • Komisja Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska
 Bożena Winter  
 • Komisja Bezpieczeństwa, Zdrowia i Inicjatyw lokalnych 
 • Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
 • Komisja Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska
 • Komisja Mieszkaniowa
 • Komisja RewizyjnaDYŻURY RADNYCH

Radna/y Miejsce Termin Godzina
 Jacek Duczman  Siedziba Zarządu SM "Bródno" ul. Krasnobrodzka 11 pok. 5  pierwszy poniedziałek miesiąca  16:00 - 17:00
 Andrzej Gapys  Siedziba Zarządu SM "Bródno" ul. Krasnobrodzka 11 pok. 5  drugi poniedziałek miesiąca  16:00 - 17:00
 Zbigniew Poczesny  Urząd Dzielnicy Targówek ul. Kondratowicza 20 pok. 126  pierwszy poniedziałek miesiąca  14:00 - 16:00
 Bożena Winter  Administracja Osiedla "Toruńska" ul. Wybrańska 29 pok. 18  ostatni czwartek miesiąca  16:00 - 17:30
lub po wczwśniejszym uzgodnieniu
za pośrednictwem poczty elektronicznej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

A k t u l n o ś c i


 05.11.2014 r. P O D Z I Ę K O W A N I A
150 logo kredka  Kadencja obecnej Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy dobiega końca. Dla nas, radnych to pora podsumowań i rozliczeń. Sprawdzamy, co się udało przeprowadzić, jakie sprawy rozwiązać, którym problemom stawić czoła. Ale przede wszystkim to czas na podziękowania. Kierujemy je do Mieszkańców naszej dzielnicy za obdarzenie nas zaufaniem.
Dziękujemy również:
 • naszym koleżankom i kolegom Radnym za wspólną pracę.
 • Pracownikom Urzędu Dzielnicy Targówek za pomoc i życzliwość.
 • Pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarowania Nieruchomości, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Domów Kultury "Świt" i Zacisze, Biblioteki Publicznej za przychylność dla naszych działań.
 • Zarządom Spółdzielni Mieszkaniowej "Bródno" i Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Praga" za okazane wsparcie i wszelką pomoc.
Małgorzata Kwiatkowska
Małgorzata Zielińska

Andrzej Gapys
Jacek Duczman
Zbigniew Poczesny
Radni z Klubu Radnych "Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza"

Osobne podziękowania kieruję do Pana Czesława Lewandowskiego – Przewodniczącego Społecznej Rady Kombatanckiej, Pana Benedykta Kuprianowicza - Zastępcy Przewodniczącego i Pani Jadwigi Rydzewskiej - Sekretarza, a także pozostałych członków Społecznej Rady Kombatanckiej.
Praca z Państwem i dla Państwa była dla mnie wielkim zaszczytem i piękną lekcją patriotyzmu. Małgorzata Kwiatkowska Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Klub Radnych "Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza"


 08.09.2014 r.  Nasi Radni na Festynie
150 logo kredka 
01 festyn klub radnych   02 festyn klub radnych 
 03 festyn klub radnych  04 festyn klub radnych

 05.09.2014 r.  Spotkajmy się na Festynie w dniu 6 września 2014 r.
150 logo kredka 

Zapraszamy na spotkanie z Radnymi z Klubu Radnych "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" w dniu 06.09.2014 r. na Festynie "Zakończenie Lata" w Parku Bródnowskim od godz. 16:00.


 04.09.2014 r.  Mamy Postanowienie
150 logo kredka 

Miło nam poinformować Państwa, że Komitet Wyborczy Wyborców "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" odebrał Postanowienie Komisarza Wyborczego o utworzeniu KWW "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA".
czytaj więcej .....


 04.09.2014 r.  Nowy członek w Klubie Radnych
150 logo kredka 

W dniu 3 września 2014 r. do Klubu Radnych "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" przystąpił radny Pan Zbigniew Poczesny – mieszkaniec Zacisza. Obecnie w skład Klubu Radnych "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" wchodzą:
- Jacek Duczman, Andrzej Gapys, Małgorzata Kwiatkowska, Zbigniew Poczesny, Małgorzata Zielińska.


 02.09.2014 r.  Potwierdzenie złożenia zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców
150 logo kredka  W dniu 2 września 2014 r. Joanna Celińska pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" złożyła Komisarzowi Wyborczemu zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców.
czytaj więcej .....

 01.09.2014 r.  Powołanie Komitetu Wyborczego "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA"
150 logo kredka  W dniu 28 sierpnia 2014 r. ukonstytuował się Komitet Wyborczy Wyborców "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" w składzie: Sławomir ANTONIK, Mariusz ANTONIEWICZ, Henryka BARAŃSKA, Joanna CELIŃSKA – pełnomocnik wyborczy komitetu, Andrzej GAPYS, Małgorzata KWIATKOWSKA, Zbigniew POCZESNY, Barbara TROJANOWSKA - pełnomocnik finansowy komitetu, Wanda ZĄBKOWSKA.
Utworzenie Komitetu poparła wymagana Kodeksem Wyborczym liczba mieszkańców Dzielnicy Targówek.
Powołanie Komitetu Wyborczego "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" nastąpiło za zgodą Walnego Zgromadzenia SM „Bródno” - najwyższego organu Spółdzielni, które odbyło się w czerwcu 2014 r. 

 


OŚWIADCZENIE

150 logo kredka  My radni klubu "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" nie możemy pozostawić ostatnich czerwcowych zmian w Radzie i Zarządzie Dzielnicy bez stosownego wyjaśnienia. Jesteśmy przecież zobowiązani wobec Państwa - naszych wyborców.
czytaj więcej .....
 

SZANOWNI PAŃSTWO

150 logo kredka  Od 8 lat reprezentujemy mieszkańców SM "Bródno" w Radzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Działamy aktywnie i solidarnie realizując program, którego celem jest wszechstronny rozwój naszej dzielnicy dla dobra i wygody jej mieszkańców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy obdarzyli nas zaufaniem i oddali na nas głosy w wyborach samorządowych w 2010 r. 

ANDRZEJ GAPYS
JACEK DUCZMAN
MAŁGORZATA KWIATKOWSKA
MAŁGORZATA ZIELIŃSKA
radni z Klubu "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA"

Będąc Burmistrzem Dzielnicy Targówek zawsze działałem na rzecz Naszej Małej Ojczyzny.
Wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękuję za współpracę.
SŁAWOMIR ANTONIK


Z ostatniej chwili ...
W nocy z 2 na 3 czerwca br. radni z klubu radnych Nasz Targówek, którzy dotychczas byli w koalicji z klubem "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" i klubem PiS nagle zmienili koalicjanta na PO i wspólnie przegłosowali odwołanie Sławomira Antonika ze stanowiska burmistrza dzielnicy. W Zarządzie pozostał Wacław Kowalski Zastępca Burmistrza dzielnicy - kiedyś z rekomendacji klubu "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA".

Z dużym zaskoczeniem przyjęliśmy zgodę Pana Wacława Kowalskiego na pozostanie w Zarządzie tworzonym przez nowego burmistrza Grzegorza Zawistowskiego. Pan W. Kowalski zawsze wydawał się lojalnym stronnikiem Klubu "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA", z którego rekomendowany był w Zarządzie Dzielnicy przez 2 kadencje. No cóż, dobry zachowany stołek nawet przez kilka miesięcy. Ale twarzy nie udało się zachować Panie Burmistrzu.

SUKCES  KLUBU  "MIESZKAŃCY BRÓDNA-TARGÓWKA-ZACISZA" !

Antonik2   
 SŁAWOMIR ANTONIK
członek Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” – BURMISTRZEM TARGÓWKA
 
 

Na nadzwyczajnej sesji Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy w dniu 4.04.2013 r. odwołany został dotychczasowy burmistrz Dzielnicy Grzegorz Zawistowski, któremu wcześniej klub jego partii czyli Platformy Obywatelskiej cofnął rekomendację.

Koalicja Klubu Mieszkańcy Bródna – Targówka - Zacisza reprezentującego Spółdzielnię Mieszkaniową „Bródno” z Platformą Obywatelską nie mogła się utrzymać, bowiem spółdzielcy nie chcieli się zgodzić na „desant” z Ursynowa, bo tak był postrzegany kandydat Platformy Tomasz Mencina.

Klub spółdzielców z klubem Niezależnych Przewodniczącego Rady Dzielnicy Zbigniewa Poczesnego wspólnie uznali, że najlepszym kandydatem na burmistrza będzie dotychczasowy zastępca burmistrza Sławomir Antonik. Ten pomysł spodobał się również klubowi Prawo i Sprawiedliwość i w ten sposób błyskawicznie zawiązana koalicja dokonała wyboru Sławomira Antonika na stanowisko burmistrza Dzielnicy Targówek większością głosów 17:8.

Dziwią komentarze niektórych mediów, jakoby Warszawska Wspólnota Samorządowa negocjowała warunki umowy koalicyjnej. Takie ugrupowanie w naszej Dzielnicy nie istnieje i nie miało żadnego udziału w zawarciu umowy.

 Sławomir Antonik
Ma 54 lata, żonaty, ojciec dwóch synów. Ukończył Politechnikę Warszawską, podyplomowo studiował w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, Akademii Leona Koźmińskiego i Austriackiej Izbie Gospodarczej. Od 1993 r. pracował jako zarządca kontraktowy
i komisaryczny, likwidator, pełnomocnik d/s prywatyzacji, nadzorca sądowy, syndyk wielu podmiotów gospodarczych. Obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” oraz przewodniczącym Rady Osiedla „Wysockiego”. Od 2006 r. do dnia 04.04.2013 r. był wiceburmistrzem Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.
 

Jednym z zastępców burmistrza został jak dotychczas Wacław Kowalski, również członek Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” zamieszkały w osiedlu „Podgrodzie”. Inżynier, absolwent Politechniki Warszawskiej, absolwent studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim, członek Komitetu Ochrony Środowiska w Krajowej Izbie Gospodarczej, rzeczoznawca w zakresie inżynierii wodnej, uprzednio m.in. dyr.Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego - od siedmiu lat z-ca burmistrza d/s ochrony środowiska i rozwoju ruchu sportowego.Mamy nadzieję, że obecny sukces osiągnięty przez klub spółdzielców zaowocuje w najbliższych wyborach w 2014 r. do Rady Dzielnicy. Spółdzielcom i ich klubowi Mieszkańcy Bródna ‑ Targówka – Zacisza nie chodzi o wielką politykę, która niech się toczy w Parlamencie, ale o reprezentowanie interesów mieszkańców i dbanie o to, aby ich oczekiwania były realizowane.